Elżbieta Chudoba -
Dyrektor Metodyczna

Jestem absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikaty Cambridge English Language Assessment: Celta, Young Learners Extension to Celta oraz Delta ze specjalizacja z zakresu kursów egzaminacyjnych.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w kraju (Poznań, Kraków) jak i za granica (Hiszpania, Turcja, UK). Regularnie wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii, gdzie nauczam na kursach letnich. Prowadzę także kursy i szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego oraz biorę częsty udział w konferencjach metodycznych. Moje zawodowe zainteresowania obejmują motywacje w nauczaniu i wykorzystanie bajek w procesie dydaktycznym. W czasie wolnym uwielbiam podróże, czytanie i spędzanie czasu z bliskimi. Z IH Bielsko-Biała jestem związana od 2014.

 

 

Agnieszka Pochopień

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska – specjalizacja nauczycielska. Odbyłam także następujące kursy: Cambridge CELTA, IH CYLT, IH Language Awareness Course oraz kurs tłumaczeniowy w Sosnowcu. Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam w Polsce i Anglii. Od zawsze lubiłam język angielski, dlatego cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z pracą, którą wykonuję.
W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film i uczyć się języków obcych. Do moich zainteresowań należą także fonetyka i fonologia języka angielskiego.

 

 

Alan Laing

Pochodzę z Keith, małego miasteczka w północno-wschodniej Szkocji. Jak dotąd, historia mojego życia była dość bogata, urozmaicona i zawiła. Spośród ważniejszych momentów wymienić mogę: podróż do Azji, studiowanie historii sztuki i literatury angielskiej, granie akustycznego bluesa w pubach i klubach Edynburga oraz, oczywiście, pracę w IH Bielsko od 2009 roku. Kocham moją pracę i mam tendencję do uczenia języka angielskiego tak, jakbym dopiero co go wynalazł, z wielkim entuzjazmem.

 

 

Alexander Moore

Pochodzę z Cardiff z południowej Walii. Uczę języka angielskiego od prawie siedmiu lat podróżując po Wielkiej Brytanii, Chinach i Polsce. Wcześniej studiowałem literaturę i przez cztery lata pracowałem jako dziennikarz.
Dla mnie najlepszą rzeczą w mojej pracy jest nauczenie słuchaczy jak być wesołymi i spontanicznym po angielsku. Na przykład, gdy uczę 4 lub 5 latki różnicy pomiędzy „on” i „ona”, zawsze znajdzie się uczeń, który wskaże na mnie i powie „Ona jest Alex!” i wszyscy się śmieją. W tej pracy, czujesz, że żyjesz właśnie w takich momentach, gdy uczniowie zdecydują się żartować po angielsku, ale to pokazuje również, że rozumieją prawdziwe znaczenie. Musisz rozumieć coś, zanim zaczniesz z tego żartować.
Uczenie języka angielskiego to poważna sprawa. Jestem świadomy tego, że w wielu przypadkach przyszłość zawodowa czy plany życiowe zależą od zadanego egzaminu, rozmowy, czy zdobytego certyfikatu.

 

 

 

Chloe Mead

Pochodzę z Wielkiej Brytanii, gdzie w 2013 roku uzyskałam tytuł licencjata z języka angielskiego oraz kreatywnego pisania. Ostatnie lata spędziłam w Wietnamie, ucząc dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat. Uczenie to dla mnie wielka przyjemność, dzięki której mogę również podróżować i poznawać kultury różnych krajów . Swój wolny czas spędzam aktywnie wspinając się, biegając i wędrując pieszo. Mam nadzieję, że dzięki Bielsku-Białej do mojej listy aktywności na świeżym powietrzu dodam jeszcze narty.

 

 

 

 

Chris Walker

Właśnie rozpoczyna się mój dziewiąty rok pracy w International House w Bielsku-Białej. Przez te wszystkie lata poznałem setki studentów, uczyłem też na wielu poziomach zaawansowania. Jestem szczęściarzem, gdyż uczenie nadal sprawia mi tę sama przyjemność co na początku. W szczególności lubię prowadzić zajęcia w grupach egzaminacyjnych, które są moją specjalnością. Gdy pojawiają się wyniki z sesji egzaminacyjnej, w której moi studenci brali udział, jestem równie podekscytowany i poddenerwowany jak oni. Wolny czas spędzam z żoną i dwoma córkami oraz piszę, a moje prace zostały opublikowane w kilku miejscach.

 

 

Danuta Sewera

Od ukończenia filologii angielskiej w latach 90-tych, całe moje dorosłe życie związane jest z uczeniem języka angielskiego. Przez wiele lat byłam związana z Cieszynem i tamtejszym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Uczyłam też różne grupy wiekowe na kursach językowych. Od wielu lat współpracuję z International House w Bielsku-Białej jako ustna egzaminatorka z ramienia Cambridge English Language Assessment. Ostatnie trzy lata spędziłam w Japonii ucząc języka angielskiego na uniwersytecie i próbując uczyć się japońskiego. Mam zamiar kontynuować przygodę z japońskim i mam nadzieję, że uda się wytrwać w tym postanowieniu. Z pobytu w Japonii pozostało uwielbienie zielonej herbaty, tamtejszych ogrodów i nowa fascynacja sztuką Kōdō – czyli japońskimi kadzidełkami. Poza tym lubię gotować i eksperymentować z kuchniami świata.

 

 

 

 

 

Edgar Ferreira

Pochodzę z Porto, drugiego co do wielkości miasta w Portugalii. Ukończyłem filologię angielską na wydziale humanistycznym Uniwesytetu w Porto, posiadam również certyfikat CELTA. Doświadczenie w nauczaniu zdobyłem w Portugalii, Włoszech i Wielkiej Brytanii, gdzie prowadziłem grupy przygotowujące się do egzaminów oraz grupy ze specjalistycznym językiem angielskim.

Zdecydowałem się przyjechać do Polski, gdyż słyszałem wiele dobrego o Waszym kraju, ale także dlatego, że chciałbym nadal rozwijać się zawodowo. Jestem głęboko przekonany, że równowaga w życiu zawodowym jest kluczem do dobrego funkcjonowania we wszystkich dziedzinach życia. Uwielbiam jeść i gotować, uprawiać sport, interesuje mnie wszystko co związane jest z naturą, jej ochroną i obroną.

 

 

 

Elizabeth Wingrove

Jestem nauczycielem języka angielskiego i pochodzę z Brighton, z południa Anglii, gdzie kilka lat temu ukończyłam kurs CELTA. Pracowałam w Anglii, we Włoszech, Hiszpanii i Meksyku ucząc dzieci i dorosłych a teraz nie mogę się doczekać przyjazdu do Bielska-Białej. Swoją współpracę z International House rozpoczęłam w zeszłym roku, gdzie podczas mojego pobytu w Meksyku zostałam egzaminatorem Cambridge oraz zdobyłam certyfikat z metodologii International House Certificate in Advanced Methodology. Podążając za swoją muzyczną pasją podjęłam studia muzyczne w Canterbury, dzięki czemu mogłam występować w niesamowitych miejscach w całej Europie. Obecnie w wolnym czasie, bardzo lubię chodzić na koncerty, słuchać jazzu i grać na saksofonie oraz pianinie. To będzie mój pierwszy raz w Polsce i już nie mogę się doczekać tych wszystkich, nowych doświadczeń, ciekawa jest Waszej kultury i oczywiście bardzo chcę poznać i nauczyć się Waszego języka!

 

 

 

 

Emil Turek

Pochodzę z Gdańska. Mając ojca z Polski i matkę z Anglii, miałem szczęście być wychowanym w dwujęzycznej rodzinie. Okres studiów spędziłem w Anglii: ukończyłem anglistykę na Oxford University, również w Oxfordzie zdałem kurs CELTA. Po studiach przez rok pracowałem jako nauczyciel języka angielskiego w hrabstwie Warwickshire, a następnie przyjechałem do Bielska-Białej, gdzie przez dwa lata nauczałem w IH. Kolejne dwa lata spędziłem pracując dla jednej z szkół IH w Hiszpanii. Teraz wracam do pracy w IH Bielsko i niesamowicie się z tego cieszę. Czuję się znakomicie w tym mieście i jestem zakochany w okolicznych górach.
 

W wolnym czasie lubię grać na pianinie oraz w koszykówkę. Interesują mnie również zabytkowe koleje. Uwielbiam podróżować i poznawać ciekawe miejsca, jeśli tylko jest ku temu okazja. A przede wszystkim przepadam za wycieczkami pieszymi i nie mogę się doczekać kolejnych wędrówek po górach w pobliżu Bielska-Białej.

 

 

 

 

 

Nicholas Żelazek

Pochodzę z Chicago, gdzie ukończyłem studia na wydziale mechaniczno - technologicznego. Jednak swoje powołanie odnalazłem w uczeniu języka angielskiego i po uzyskaniu certyfikatu CELTA zostałem jego nauczycielem. Najpierw przez dwa lata pracowałem w Rosji, następnie przez rok w IH Bielsko, po czym wyruszyłem na Ukrainę. Teraz wracam znowu do Bielska-Białej. Moje hobby to wspinaczka górska (moim największym marzeniem jest zdobycie Korony Ziemi), motocykle, piesze wędrówki oraz podróżowanie.

 

Jordan Smith

Pochodzę z Lincoln w Wielkiej Brytanii. W 2014 roku ukończyłem psychologię w Bristol, a w 2016 uzyskałem certyfikat CELTA w Wietnamie, gdzie zdobyłem doświadczenie ucząc głównie dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat. Razem z żoną przeprowadzamy się do Polski, gdyż bardzo chcemy poznać Wasz kraj, jego kulturę i język, którego już zaczęliśmy się uczyć. W naszym wolnym czasie lubimy podróżować, wspinać się, wędrować i biegać, a także czytać, gotować i grać w tenisa czy squasha.

 

 

 

 

Kris Gracia-Mason

Pochodzę ze słonecznej Kalifornii. Zanim zdobyłem certyfikat CELTA, dzięki któremu rozpoczęła się moja przygoda z uczeniem języka angielskiego, związany byłem z filmem i telewizją, a jako pisarz i fotograf współpracowałem z różnymi gazetami w Północnej Kalifornii. W wolnym czasie uwielbiam czytać o filozofii i oglądać filmy dokumentalne. Lubię także jazdę na rowerze, wspinaczkę górską oraz zwiedzanie ogrodów botanicznych.

 

 

 

Rachel Titiriga

Wychowałam się i wykształciłam w południowej Kalifornii, natomiast certyfikat TEFL zdobyłam tutaj w Polsce. Przez 6 lat pracowałam w Rumuni oraz w Stanach Zjednoczonych z niepełnosprawnymi umysłowo dziećmi. Moją pasją jest pomoc najmłodszym w rozwijaniu ich umiejętności językowych przez kreatywne i interaktywne zajęcia. Bardzo się cieszę z mojego przyjazdu do Bielska-Białej i już nie mogę się doczekać, by dowiedzieć się więcej o Polsce – języku, kulturze i kuchni.
W wolnym czasie lubię czytać, wędrować, poznawać nowe kultury i kuchnie oraz fotografować świat wokół mnie.

 

 

 

 

 

 

Aoife Hynes

Pochodzę z Irlandii. Języki obce od zawsze były moją pasją. W szkole oprócz irlandzkiego uczyłam się hiszpańskiego i francuskiego, ale swoją edukację ukierunkowałam na zdobycie certyfikatu TEFL, by móc uczyć angielskiego. Bardzo lubię pracować z dziećmi. Cenię najbardziej ich kreatywność, a pomaganie im w zdobywaniu kolejnych umiejętności językowych jest czymś więcej niż po prostu pracą zawodową.
W wolnych chwilach lubię czytać, grać na skrzypcach, śpiewać i tworzyć filmy. Jestem w Polsce po raz pierwszy i czuję, że to będzie nowe, fantastyczne doświadczenie.

 

 

 Veronica Willard

 Pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, ostatnie 7 lat spędziłam ucząc angielskiego w czterech różnych krajach: Wielkiej Brytanii, Francji, Słowacji i Japonii. Po uzyskaniu certyfikatu DELTA skoncentrowałam się na prowadzeniu kursów indywidualnych oraz egzaminacyjnych. Jestem w Polce po raz pierwszy i bardzo ciekawi czym Wasz kraj mnie zaskoczy. Moje zainteresowania to głównie wspinaczka górska, a także czytanie, oglądanie filmów oraz podróżowanie.

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by IH