Pokaż
formularz
X

Wypełnij formularz

kod zabezpieczający

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Zgoda na przesyłanie informacji handlowych:

Legal English

Dla kogo przeznaczony jest kurs?
Przede wszystkim dla praktykujących prawników i osób poruszających się w międzynarodowym środowisku biznesu, ale także studentów prawa, ekonomii czy stosunków międzynarodowych.

Jaki poziom znajomości angielskiego jest wymagany?
Minimalny poziom znajomości potrzebny uczestnikom to B1/B2.

Co obejmuje kurs Legal English?

Kurs Legal English oferuje praktyczną wiedzę zarówno językowo-leksykalną z zakresu angielskiego prawniczego, jak i merytoryczną wiedzę z zakresu funkcjonowania anglosaskich systemów prawnych i obowiązujących w poszczególnych gałęziach prawa regulacji.

Company and Corporate Law,
Contract Law,
Civil Law,
Public Law and Criminal Law
to główne przedmioty będące u podstaw niniejszego kursu.

Poza specjalistycznym słownictwem prawniczo-biznesowym opartym na tekstach źródłowych (m.in. Acts, Contracts, Summons) Uczestnicy nauczą się sporządzać umowy, umowy spółek Ltd, pozwy, pisma procesowe w języku angielskim, ale przede wszystkim nauczą się czytać je i rozumieć. To ostatnie twierdzenie może wydawać się Państwu błahe, ale proszę wierzyć, a najlepiej przekonać się osobiście, że lektor – pierwszy polski prawnik – trainning solicitor w Irlandii, z ponad 12-letnim doświadczeniem w systemie common law m.in. irlandzkim, brytyjskim, amerykańskim, i zachodnich systemach prawnych niemieckim i meksykańskim – szybko wyprowadzi Państwa z tego przekonania.

Kurs ma na celu nie tylko pogłębienie wiedzy z języka angielskiego czy merytorycznego poznania brytyjskich czy irlandzkich regulacji, ale kładzie przede wszystkim nacisk na rozwinięcie Państwa praktycznych umiejętności, przełamanie pewnych barier czy wiary w siebie i swoje umiejętności, by pokazać Państwu, że warto, że umiecie i że możecie z łatwością odnaleźć się w anglojęzycznym świecie prawa, biznesu, negocjacji czy swobodnej konwersacji na temat świata i polityki. Niezależnie od jego poziomu – Państwo, po zakończeniu kursu będziecie reprezentować ten wysoki.
Warunek: nauka, nauka, nauka. Z doświadczenia wiemy, że wiedza sama nie przyjdzie!

Kurs pomoże również wykształcić umiejętność swobodnego posługiwania się prawniczym angielskim w trakcie negocjacji i spotkań biznesowych.

Materiały i podręczniki
Wszystkie materiały przygotowuje prowadzący.

Terminy i czas trwania:
Kurs obejmuje 2 semestry i łącznie 120 godzin lekcyjnych.
Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 minut od 9 października do 15 czerwca.
Dni i godziny: poniedziałki i środy od 17.15 do 18.45

Koszt:

 

Prowadzący:

 Bartosz Szymków

Copyright © 2013 by IH