Elżbieta Chudoba -
Dyrektor Metodyczna

Jestem absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikaty Cambridge English Language Assessment: Celta, Young Learners Extension to Celta oraz Delta ze specjalizacja z zakresu kursów egzaminacyjnych.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w kraju (Poznań, Kraków) jak i za granica (Hiszpania, Turcja, UK). Regularnie wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii, gdzie nauczam na kursach letnich. Prowadzę także kursy i szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego oraz biorę częsty udział w konferencjach metodycznych. Moje zawodowe zainteresowania obejmują motywacje w nauczaniu i wykorzystanie bajek w procesie dydaktycznym. W czasie wolnym uwielbiam podróże, czytanie i spędzanie czasu z bliskimi. Z IH Bielsko-Biała jestem związana od 2014.

 

Agnieszka Pochopień

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska – specjalizacja nauczycielska. Odbyłam także następujące kursy: Cambridge CELTA, IH CYLT, IH Language Awareness Course oraz kurs tłumaczeniowy w Sosnowcu. Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam w Polsce i Anglii. Od zawsze lubiłam język angielski, dlatego cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z pracą, którą wykonuję.
W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film i uczyć się języków obcych. Do moich zainteresowań należą także fonetyka i fonologia języka angielskiego.

 

Chris Walker

Właśnie rozpoczyna się mój dziewiąty rok pracy w International House w Bielsku-Białej. Przez te wszystkie lata poznałem setki studentów, uczyłem też na wielu poziomach zaawansowania. Jestem szczęściarzem, gdyż uczenie nadal sprawia mi tę sama przyjemność co na początku. W szczególności lubię prowadzić zajęcia w grupach egzaminacyjnych, które są moją specjalnością. Gdy pojawiają się wyniki z sesji egzaminacyjnej, w której moi studenci brali udział, jestem równie podekscytowany i poddenerwowany jak oni. Wolny czas spędzam z żoną i dwoma córkami oraz piszę, a moje prace zostały opublikowane w kilku miejscach.

 

 

Danuta Sewera

Od ukończenia filologii angielskiej w latach 90-tych, całe moje dorosłe życie związane jest z uczeniem języka angielskiego. Przez wiele lat byłam związana z Cieszynem i tamtejszym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Uczyłam też różne grupy wiekowe na kursach językowych. Od wielu lat współpracuję z International House w Bielsku-Białej jako ustna egzaminatorka z ramienia Cambridge English Language Assessment. Ostatnie trzy lata spędziłam w Japonii ucząc języka angielskiego na uniwersytecie i próbując uczyć się japońskiego. Mam zamiar kontynuować przygodę z japońskim i mam nadzieję, że uda się wytrwać w tym postanowieniu. Z pobytu w Japonii pozostało uwielbienie zielonej herbaty, tamtejszych ogrodów i nowa fascynacja sztuką Kōdō – czyli japońskimi kadzidełkami. Poza tym lubię gotować i eksperymentować z kuchniami świata.

 

 

 

 

 Alex Tieanu

Pochodzę z Transylwanii w Rumunii, ale mieszkałam w Austrii, Niemczech i ostatnio w Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia jestem historykiem z tytułem doktora w dziedzinie stosunków międzynarodowych i europeistyki. W 2014 r. przeniosłam się do Wielkiej Brytanii, a w 2015 r. uzyskałam certyfikat CELTA i od tego czasu uczę angielskiego. W wolnym czasie lubię podróżować i poznawać nowe kultury i miejsca, lubię też wędrówki i czytanie.

 

 

 

 

Nicholas Żelazek

Pochodzę z Chicago, gdzie ukończyłem studia na wydziale mechaniczno - technologicznym. Jednak swoje powołanie odnalazłem w uczeniu języka angielskiego i po uzyskaniu certyfikatu CELTA zostałem jego nauczycielem. Najpierw przez dwa lata pracowałem w Rosji, następnie przez rok w IH Bielsko, po czym wyruszyłem na Ukrainę. Teraz wracam znowu do Bielska-Białej. Moje hobby to wspinaczka górska (moim największym marzeniem jest zdobycie Korony Ziemi), motocykle, piesze wędrówki oraz podróżowanie.

 

 

Tara Deakin

Nazywam się Tara Deakin. Bardzo lubię uczyć i staram się na bieżąco rozwijać swoje umiejętności jako nauczyciel. Właśnie ukończyłam pierwszą część kursu DELTA (Diploma in Teaching English of Speakers of Others Languages) i w niedalekiej przyszłości chciałabym ukończyć drugą i trzecią część. Zdecydowałam się przyjechać do Bielska i rozpocząć współpracę ze szkołą IH, ponieważ bardzo lubię prace z dziećmi. Dodatkowo piękne położenie Waszego miasta, mam nadzieję pozwoli mi odpocząć od zgiełku i hałasu Bangkoku, w którym ostatnio mieszkałam. Wolny czas spędzam aktywnie; dużo spaceruję, jeżdżę na rowerze. Aktualnie uczę się również grać na gitarze, bo bardzo lubię słuchać muzyki na żywo. Interesuje mnie również historia Polski i nie mogę doczekać się, aby poznać bliżej Wasz kraj, nowych przyjaciół i spróbować nauczyć się mówić po polsku.

 

 

  Maisie Green

Zdecydowałam się przyjechać do Bielska ponieważ bardzo lubię podróżować. Uwielbiam poznawać nowe miejsca i uczyć się obcych języków. Nauczając angielskiego mogę realizować swoje marzenia, czyli podróżować i spotykać ciekawych ludzi na różnych krańcach świata. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Brighton pojechałam do Japonii, gdzie przez rok uczyłam angielskiego. Po powrocie z tej dalekiej wyprawy zdałam sobie sprawę, że jest mnóstwo pięknych i wspaniałych miejsc, które są całkiem niedaleko, wręcz na wyciągnięcie ręki.W wolnym czasie uwielbiam wspinać się po górach, a w zimie mam zamiar przetestować okoliczne stoki narciarskie.

 

 

 

  Ryan Carlton

Nazywam się Ryan i pochodze ze Szkocji. Zdecydowałe się przyjechac do Polski, bo wiele dobreg słyszałem o Waszym kraju. Uwielbiam uczyć angielskiego ponieważ każdy dzień pracy nauczyciela jest wyjątkowy i niepodobny do siebie, a kontakt ze słuchaczmai w wieku 5 czy 50 lat daje mi mnóstwo energii i satysfakcji. W wolnym czasie dbam bardzo o swoją kondycję i formę. Jestem zapalonym kibicem piłkarskim, a podczas pobytu w Bielsku do uprawianych przeze mnie sportów zamierzam dołączyć narciarstwo, którego nigdy nie próbowałem. Potrafię również żonglować, z czego jestem bardzo dumny.

 

 

 

  Trevor Young

Nazywam sie Trevor Young I dołączam do zesołu nauczycieli w IH Bielsko od nowego roku szkolnego. Uczenie to dla mnie fantastyczny zawód, dzieki któremu moge pracować z ludźmi z różnych stron świata. Pochodzę z USA, a dokładnie z Virginii – jednego z bardziej zielonych stanów w USA. Zdycydowałem sie przyjechać do Bielska ponieważ bardzo podoba mi się ono jako miasto, jego infrastruktora, zabudowa oraz jego okolica. Już nie moge doczekac sie kiedy wyruszę na górskie szlaki turystyczne oraz kiedy spadnie śnieg, bo wówczas po raz pierwszy zamierzam założyć narty. Lubię czytać i znam Waszego “Wiedźmina” dlatego również zamierzam uczyć sie polskiego, żeby poznać kolejne działa Waszej literatury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by IH