Elżbieta Chudoba -
Dyrektor Metodyczna

Jestem absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikaty Cambridge English Language Assessment: Celta, Young Learners Extension to Celta oraz Delta ze specjalizacja z zakresu kursów egzaminacyjnych.
Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w kraju (Poznań, Kraków) jak i za granica (Hiszpania, Turcja, UK). Regularnie wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii, gdzie nauczam na kursach letnich. Prowadzę także kursy i szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego oraz biorę częsty udział w konferencjach metodycznych. Moje zawodowe zainteresowania obejmują motywacje w nauczaniu i wykorzystanie bajek w procesie dydaktycznym. W czasie wolnym uwielbiam podróże, czytanie i spędzanie czasu z bliskimi. Z IH Bielsko-Biała jestem związana od 2014.

 

 

Agnieszka Pochopień

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska – specjalizacja nauczycielska. Odbyłam także następujące kursy: Cambridge CELTA, IH CYLT, IH Language Awareness Course oraz kurs tłumaczeniowy w Sosnowcu. Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam w Polsce i Anglii. Od zawsze lubiłam język angielski, dlatego cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z pracą, którą wykonuję.
W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film i uczyć się języków obcych. Do moich zainteresowań należą także fonetyka i fonologia języka angielskiego.

 

 

Alan Laing

Pochodzę z Keith, małego miasteczka w północno-wschodniej Szkocji. Jak dotąd, historia mojego życia była dość bogata, urozmaicona i zawiła. Spośród ważniejszych momentów wymienić mogę: podróż do Azji, studiowanie historii sztuki i literatury angielskiej, granie akustycznego bluesa w pubach i klubach Edynburga oraz, oczywiście, pracę w IH Bielsko od 2009 roku. Kocham moją pracę i mam tendencję do uczenia języka angielskiego tak, jakbym dopiero co go wynalazł, z wielkim entuzjazmem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chris Walker

Właśnie rozpoczyna się mój dziewiąty rok pracy w International House w Bielsku-Białej. Przez te wszystkie lata poznałem setki studentów, uczyłem też na wielu poziomach zaawansowania. Jestem szczęściarzem, gdyż uczenie nadal sprawia mi tę sama przyjemność co na początku. W szczególności lubię prowadzić zajęcia w grupach egzaminacyjnych, które są moją specjalnością. Gdy pojawiają się wyniki z sesji egzaminacyjnej, w której moi studenci brali udział, jestem równie podekscytowany i poddenerwowany jak oni. Wolny czas spędzam z żoną i dwoma córkami oraz piszę, a moje prace zostały opublikowane w kilku miejscach.

 

 

Danuta Sewera

Od ukończenia filologii angielskiej w latach 90-tych, całe moje dorosłe życie związane jest z uczeniem języka angielskiego. Przez wiele lat byłam związana z Cieszynem i tamtejszym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Uczyłam też różne grupy wiekowe na kursach językowych. Od wielu lat współpracuję z International House w Bielsku-Białej jako ustna egzaminatorka z ramienia Cambridge English Language Assessment. Ostatnie trzy lata spędziłam w Japonii ucząc języka angielskiego na uniwersytecie i próbując uczyć się japońskiego. Mam zamiar kontynuować przygodę z japońskim i mam nadzieję, że uda się wytrwać w tym postanowieniu. Z pobytu w Japonii pozostało uwielbienie zielonej herbaty, tamtejszych ogrodów i nowa fascynacja sztuką Kōdō – czyli japońskimi kadzidełkami. Poza tym lubię gotować i eksperymentować z kuchniami świata.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emil Turek

Pochodzę z Gdańska. Mając ojca z Polski i matkę z Anglii, miałem szczęście być wychowanym w dwujęzycznej rodzinie. Okres studiów spędziłem w Anglii: ukończyłem anglistykę na Oxford University, również w Oxfordzie zdałem kurs CELTA. Po studiach przez rok pracowałem jako nauczyciel języka angielskiego w hrabstwie Warwickshire, a następnie przyjechałem do Bielska-Białej, gdzie przez dwa lata nauczałem w IH. Kolejne dwa lata spędziłem pracując dla jednej z szkół IH w Hiszpanii. Teraz wracam do pracy w IH Bielsko i niesamowicie się z tego cieszę. Czuję się znakomicie w tym mieście i jestem zakochany w okolicznych górach.
 

W wolnym czasie lubię grać na pianinie oraz w koszykówkę. Interesują mnie również zabytkowe koleje. Uwielbiam podróżować i poznawać ciekawe miejsca, jeśli tylko jest ku temu okazja. A przede wszystkim przepadam za wycieczkami pieszymi i nie mogę się doczekać kolejnych wędrówek po górach w pobliżu Bielska-Białej.

 

 

 

 

 

Nicholas Żelazek

Pochodzę z Chicago, gdzie ukończyłem studia na wydziale mechaniczno - technologicznego. Jednak swoje powołanie odnalazłem w uczeniu języka angielskiego i po uzyskaniu certyfikatu CELTA zostałem jego nauczycielem. Najpierw przez dwa lata pracowałem w Rosji, następnie przez rok w IH Bielsko, po czym wyruszyłem na Ukrainę. Teraz wracam znowu do Bielska-Białej. Moje hobby to wspinaczka górska (moim największym marzeniem jest zdobycie Korony Ziemi), motocykle, piesze wędrówki oraz podróżowanie.

 

 

 

 

 

 

Kris Gracia-Mason

Pochodzę ze słonecznej Kalifornii. Zanim zdobyłem certyfikat CELTA, dzięki któremu rozpoczęła się moja przygoda z uczeniem języka angielskiego, związany byłem z filmem i telewizją, a jako pisarz i fotograf współpracowałem z różnymi gazetami w Północnej Kalifornii. W wolnym czasie uwielbiam czytać o filozofii i oglądać filmy dokumentalne. Lubię także jazdę na rowerze, wspinaczkę górską oraz zwiedzanie ogrodów botanicznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Copyright © 2013 by IH