Szanowni Rodzice !

Z przyjemnością pragnę Państwa poinformować, że spółka International House podpisała umowę notarialną na zakupu nieruchomości zlokalizowanej na skrzyżowaniu ul. Babiogórskiej i ul. Lotniczej w Bielsku-Białej, w Aleksandrowicach. Na 38 arowej działce znajduje się obiekt w stanie surowym, który będziemy adaptować dla potrzeb Dwujęzycznej Szkoły Podstawowej „ Primary Steps”.

Prace budowlane planujemy realizować dwuetapowo. Pierwszy zakłada oddanie do użytkowania w sierpniu 2019 nowoczesnego budynku szkolnego (1000 m2) , w którym mieścić się będzie 11 przestronnych sal lekcyjnych, pracownie , jadalnia, szatnie, pomieszczania administracyjne oraz duża sala ruchowa. Na terenie nieruchomości powstanie parking na około 20 miejsc postojowych oraz wielofunkcyjne boisko.

Drugi etap obejmować będzie budowę sali gimnastycznej z zapleczem i dodatkowymi pomieszczeniami dydaktycznymi (400 m2) , wykonanie terenu zielonego i placu zabaw. Jego realizacja planowana jest na lata 2020 – 2022.

Na wybór docelowego miejsca dla naszej szkoły wpłynęła bardzo dobra lokalizacja obiektu, tj. w bezpośredniej bliskości obwodnicy (alei generała Andersa) , co umożliwia dogodny i szybki dojazd praktycznie z każdej części Bielska. Ponadto znajdujące się w pobliżu obiektu przystanki, oferują 15 linii autobusowych w każdym kierunku.

Kolejnym istotnym atutem jest bliskość terenów rekreacyjnych ( lotnisko) oraz sportowych oferowanych przez Centrum Sportowo- Rekreacyjne „ Solar” (korty tenisowe, kręgielnia , squash i siłownia) ; kryty basen w pobliskiej Szkole Podstawowej 36 oraz krytą pływalnię na Trocliku. Dzięki nim będziemy w stanie zaoferować naszym uczniom urozmaicone zajęcia sportowo – rekreacyjne.

Mamy nadzieję, że nowy obiekt szkolny zapewni Dwujęzycznej Szkole Podstawowej „Primary Steps” komfortowe warunki do realizacji procesu dydaktyczno - wychowawczego.

Poniżej przedstawiamy wizualizacje przyszłego obiektu szkolnego.

Korzystając z okazji chciałam życzyć Państwu wszystkiego dobrego, zdrowych , wesołych Świat Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.


Copyright © 2013 by IH