Pokaż
formularz
X

Wypełnij formularz

kod zabezpieczający

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych:

Zgoda na przesyłanie informacji handlowych:

 Kilka słów o egzaminach YLE
(Young Learners English Tests)

Egzaminy YLE stworzone zostały z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat.
Mają trzy stopnie trudności: Starters, Movers i Flyers.
Testują praktyczny, żywy język w zakresie:

  • czytania i pisania
  • rozumienia ze słuchu
  • mówienia

Dzieci przygotowujące się do egzaminu YLE opanowują wszystkie powyższe umiejętności językowe, a z uwagi na część ustną są zachęcane, by dużo mówić po angielsku w czasie zajęć. Zdobywają w ten sposób większą praktykę, a także nabierają pewności w mówieniu.

Dobra zabawa
Zadania egzaminacyjne skonstruowane są tak, aby dzieci mogły pochwalić się tym, co już umieją. Mogą polegać na przykład na kolorowaniu, rysowaniu, rozmowie z egzaminatorem na podstawie ilustracji. Testy YLE są dla dziecka przyjazne, inspirujące i przede wszystkim niestresujące. Dlatego cieszą się powodzeniem i dzieci bardzo lubią do nich podchodzić.

Nagroda dla każdego
Każde dziecko przystępujące do testu YLE otrzymuje certyfikat, który wyraźnie pokazuje postępy w nauce, a także jest nieocenioną motywacją do dalszej pracy. Wyniki każdej z trzech części testu przedstawiane są w postaci tarcz. Za każdą część testu można otrzymać maksymalnie 5, a w sumie 15 tarcz.

Nauka w grupach YLE:
W grupach tych realizowana jest podstawa programowa przewidziana na dany poziom , a przy okazji uczniowie przygotowują się do egzaminu Cambridge YLE (Young Learners English) : Starters, Movers i Flyers, poprzez rozwiązywanie zadań, z jakimi mogą spotkać się podczas testów. Przystąpienie do egzaminu nie jest obowiązkowe. Na każdym z poziomów zaawansowania dzieci rozwijają swoje umiejętności, uzyskanie certyfikatu Cambridge jest natomiast dodatkową nagrodą za wysiłek dziecka, silną motywacją do dalszej nauki i wzmocnieniem wiary we własne siły.
Egzaminy Cambridge YLE odbywają się w naszej szkole, przebiegają bezstresowo i pozwalają dziecku zdobyć pozytywne doświadczenia.

 

Dlaczego warto przystąpić do egzaminów YLE?

  • Egzamin YLE stanowi doskonały, niezależny sprawdzian oferty edukacyjnej danej placówki w zakresie nauczania języka angielskiego.
  • Testy YLE w sposób przyjazny i łagodny pozwalają dziecku zdobyć pozytywne doświadczenia wyniesione z pierwszych kontaktów z egzaminami. Test przebiega bezstresowo, ma formę przyjaznej rozmowy z egzaminatorem Cambridge English Language Assesment, który jest odpowiednio przygotowany do pracy z dziećmi. Przeprowadzenie egzaminu koordynowane jest przez polskiego opiekuna.
  • Badania pokazują, że dzieci lubią uczyć się do egzaminów YLE, a także je zdawać. Wiele zadań egzaminacyjnych polega między innymi na kolorowaniu, rysowaniu czy rozmowie z egzaminatorem, co bardzo zachęca i inspiruje dzieci.
  • Egzamin YLE to doskonały sposób, by pokazać dzieciom jak dużo już umieją, a tym samym zachęcić je do dalszej nauki.
  • Egzaminy YLE wzmacniają wiarę dziecka we własne możliwości, a przez to przyczyniają się do edukacyjnych sukcesów w przyszłości i nabycia umiejętności zdawania coraz trudniejszych egzaminów.
     

Copyright © 2013 by IH