Zasady rekrutacji


Prawidłowe określenie poziomu zaawansowania i dobór odpowiedniej grupy jest bardzo istotne dla efektywnej nauki, dlatego przykładamy dużą wagę do procedur kwalifikacyjnych.

DLA NASZYCH SŁUCHACZY


Przy kontynuacji nauki w International House podstawą zakwalifikowania na kolejny rok szkolny jest rekomendacja nauczyciela. Po uzyskaniu rekomendacji należy zgłosić się do biura szkoły, aby z dostępnej oferty wybrać najdogodniejsze dni i godziny zajęć oraz zarezerwować miejsce w wybranej grupie.

DLA POZOSTAŁYCH OSÓB


Osoby chcące rozpocząć naukę w IH zapraszamy na test oraz na rozmowę z lektorem. Są one bezpłatne i nie obligują do zapisu, za to pozwalają dokładnie określić, które kursy z naszej oferty będą odpowiednie. Test jest przeprowadzany w sposób zupełnie bezstresowy i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać – zależy nam na tym, aby poznać rzeczywisty poziom zaawansowania naszych przyszłych Słuchaczy i zaproponować grupę, w której nauka będzie dla nich najbardziej efektywna. Na test można umówić się osobiście, telefonicznie lub mailowo.

Część pisemna trwa około 30-50 minut i może zawierać pytania testowe, pytania otwarte, a także krótkie zadania opisowe – forma zależy od poziomu zaawansowania kandydatów.

Kandydaci piszący test nie są nadzorowani, ale w ich interesie leży, by wykonali to zadanie samodzielnie, aby znaleźli się w odpowiedniej dla siebie grupie.

Po ukończeniu testu odbywa się jeszcze kilkuminutowa rozmowa z lektorem, która ostatecznie weryfikuje i określa poziom kompetencji językowej.

TESTY ON-LINE


Dostępna jest również opcja przetestowania się przez Internet. Po wykonaniu testu on-line należy wysłać go do naszej szkoły, wybierając IH Wrocław z listy. Wynik testu zostanie automatycznie przesłany na Państwa adres mailowy oraz do biura IH Wrocław. Pracownicy biura IH skontaktują się z Państwem drogą mailową najpóźniej następnego dnia roboczego po otrzymaniu wyniku testu. Wynik testu on-line również weryfikujemy podczas rozmowy z metodykiem. Test Internetowy znajdziesz TUTAJ.

PO TEŚCIE


Po ustaleniu poziomu zaawansowania pracownicy biura podadzą Państwu dostępne terminy zajęć i odpowiedzą na wszelkie pytania. Będzie wtedy można wybrać najdogodniejsze dni i godziny zajęć oraz zarezerwować miejsce w grupie.

ZAPISY W TRAKCIE ROKU SZKOLNEGO


Zapisać można się również po rozpoczęciu kursu, pod warunkiem, że w na danym poziomie są jeszcze wolne miejsca. Proponujemy wtedy lekcję próbną w wybranej grupie, by dodatkowo sprawdzić, czy będzie ona odpowiednia.

PO ROZPOCZĘCIU ZAJĘĆ


Jeśli po rozpoczęciu zajęć słuchacz uzna, że poziom grupy nie jest jednak dla niego właściwy, powinien jak najszybciej zgłosić się do biura szkoły – na pewno wspólnie rozwiążemy ten problem.