„Flexi lessons” – na czym polegają i jak z nich skorzystać

  • „Flexi lessons” umożliwiają słuchaczowi, który zmuszony jest pozostać w domu z uwagi na kwarantannę lub chorobę, obserwację zajęć jego grupy.
  • Słuchacz połączy się z domu poprzez platformę Zoom ze swoim nauczycielem, który będzie prowadził tradycyjne zajęcia w sali lekcyjnej w budynku IH dla pozostałych słuchaczy.
  • Słuchacz przebywający w domu i obserwujący lekcję poprzez Zoom może wykonywać wszystkie ćwiczenia, które zadaje nauczyciel; będzie widział prezentacje i inne materiały, które lektor będzie używał podczas zajęć. Nie będzie mógł tylko wejść w interakcję z pozostającymi w sali lekcyjnej słuchaczami.

Jeśli jesteś naszym słuchaczem i przebywasz na kwarantannie lub pozostajesz w domu z uwagi na przeziębienie czy inną chorobę, daj nam znać, a my umożliwimy Ci obserwowanie zajęć Twojej grupy.

Jak to zrobić? To bardzo proste :

  1. Wypełnij poniższy formularz  https://forms.gle/Mqq4UhcjPf2ZB2mo7– potrzebujemy Twoje imię i nazwisko (jako słuchacza) oraz okres, w którym będziesz nieobecny na zajęciach. Pozostałe dane (wiek i adres e-mail które pozwolą nam zweryfikować grupę, do której uczęszczasz oraz wysłać odpowiednie informacje).
  2. Wypełniony formularz prześlij koniecznie najpóźniej do godziny 12:00 w dniu, w którym wg planu odbywają się Twoje zajęcia.
  3. W odpowiedzi otrzymasz link do aplikacji Zoom wraz z ID nauczyciela i hasłem do lekcji.
  4. Zaloguj się do lekcji z domu przy użyciu laptopa/smartfona lub tabletu o godzinie, w której zwyczajowo masz zajęcia w naszej szkole IH. Przygotuj zeszyt, książkę, ćwiczenia, coś do pisania, czyli to co zawsze potrzebne jest do zajęć.
  5. Nauczyciel wpuści Cię do sali, gdzie poprzez kamerę będzie mógł obserwować lekcję swojej grupy.

Przypominamy, że „Flexi lessons” to dodatkowa opcja dla pojedynczych słuchaczy zmuszonych do pozostania w domu z powodu choroby, kwarantanny.