Kadra Nauczycielska

"Being English is not enough"(Nie wystarczy być Anglikiem)


John Haycraft, The Times Educational Supplement
July 8 , 1996

Poznaj naszych nauczycieli

Elżbieta Chudoba – Dyrektor Metodyczna

Jestem absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikaty Cambridge English Language Assessment: Celta, Young Learners Extension to Celta oraz Delta ze specjalizacja z zakresu kursów egzaminacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w kraju (Poznań, Kraków) jak i za granica (Hiszpania, Turcja, UK). Regularnie wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii, gdzie nauczam na kursach letnich. Prowadzę także kursy i szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego oraz biorę częsty udział w konferencjach metodycznych. Moje zawodowe zainteresowania obejmują motywacje w nauczaniu i wykorzystanie bajek w procesie dydaktycznym. W czasie wolnym uwielbiam podróże, czytanie i spędzanie czasu z bliskimi. Z IH Bielsko-Biała jestem związana od 2014.

Agnieszka Pochopień

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska – specjalizacja nauczycielska. Odbyłam także następujące kursy: Cambridge CELTA, IH CYLT, IH Language Awareness Course oraz kurs tłumaczeniowy w Sosnowcu. Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam w Polsce i Anglii. Od zawsze lubiłam język angielski, dlatego cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z pracą, którą wykonuję. W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film i uczyć się języków obcych. Do moich zainteresowań należą także fonetyka i fonologia języka angielskiego.

Chris Walker

Właśnie rozpoczyna się mój dziesiąty rok pracy w International House w Bielsku-Białej. Przez te wszystkie lata poznałem setki studentów, uczyłem też na wielu poziomach zaawansowania. Jestem szczęściarzem, gdyż uczenie nadal sprawia mi tę sama przyjemność co na początku. W szczególności lubię prowadzić zajęcia w grupach egzaminacyjnych, które są moją specjalnością. Gdy pojawiają się wyniki z sesji egzaminacyjnej, w której moi studenci brali udział, jestem równie podekscytowany i poddenerwowany jak oni. Wolny czas spędzam z żoną i dwiema córkami oraz piszę, a moje prace zostały opublikowane w kilku miejscach.

Maisie Green

Zdecydowałam się przyjechać do Bielska ponieważ bardzo lubię podróżować. Uwielbiam poznawać nowe miejsca i uczyć się obcych języków. Nauczając angielskiego mogę realizować swoje marzenia, czyli podróżować i spotykać ciekawych ludzi na różnych krańcach świata. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Brighton pojechałam do Japonii, gdzie przez rok uczyłam angielskiego. Po powrocie z tej dalekiej wyprawy zdałam sobie sprawę, że jest mnóstwo pięknych i wspaniałych miejsc, które są całkiem niedaleko, wręcz na wyciągnięcie ręki. W wolnym czasie uwielbiam wspinać się po górach, a w zimie mam zamiar przetestować okoliczne stoki narciarskie.

Ryan Carlton

Nazywam się Ryan i pochodze ze Szkocji. Zdecydowałem się przyjechać do Polski, bo wiele dobrego słyszałem o Waszym kraju. Uwielbiam uczyć angielskiego ponieważ każdy dzień pracy nauczyciela jest wyjątkowy i niepodobny do siebie, a kontakt ze słuchaczamii w wieku 5 czy 50 lat daje mi mnóstwo energii i satysfakcji. W wolnym czasie dbam bardzo o swoją kondycję i formę. Jestem zapalonym kibicem piłkarskim, a podczas pobytu w Bielsku do uprawianych przeze mnie sportów zamierzam dołączyć narciarstwo, którego nigdy nie próbowałem. Potrafię również żonglować, z czego jestem bardzo dumny.

Marjorie Frick

Nazywam się Marjorie. Zdecydowałam się dołączyć do IH Bielsko z dwóch powodów. Po pierwsze ponieważ Wasza szkoła oferuje bogaty program szkoleń i wsparcie dla swoich nauczycieli. Po drugie, bo lubię uczyć, uwielbiam pracę z ludźmi, która wyzwala we mnie kreatywność. Wcześniej uczyłam angielskiego w Birmie, co było ogromnym wyzwaniem, ale dało mi mnóstwo satysfakcji. W wolnym czasie chciałabym poznać historię Waszego kraju i nauczyć się choć trochę języka polskiego oraz pozwiedzać piękne okolice. Dorastałam w pobliżu Alp zatem nie mogę doczekać się zimy i szaleństwa na nartach. Uwielbiam również malować i nie mogę doczekać się spacerów, które zainspirują mnie do powstania kolejnych moich prac. Aktualnie pracuję nad moim własnym projektem książki dla dzieci, którą chciałabym samodzielnie napisać i zilustrować.

Zuzanna Szatanik

Uczę angielskiego od ponad dwudziestu lat i zawsze staram się współpracować z najlepszymi szkołami językowymi. Jakość kształcenia jest dla mnie najważniejsza. Bardzo lubię pracę z ludźmi z różnych środowisk, w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Jednocześnie pracuję na uniwersytecie, gdzie wykładam literaturę i kulturę amerykańską i kanadyjską. Staram się też regularnie podróżować do Kanady – w Edmonton, moim ulubionym kanadyjskim mieście, byłam już siedem razy. Do swoich osiągnięć mogę pewnie zaliczyć doktorat i opublikowaną książkę. W wolnym czasie – a nie mam go zbyt wiele – czytam powieści, gotuję wegańskie zupy, rysuję i zajmuję się swoimi zwierzętami (mieszka ze mną pięć kotów i pies). Staram się też w każdy weekend wejść na Magurkę (mają tam świetne placki ziemniaczane).

Nick Zelazek

Przyjechałem do Bielska-Białej w 2016 roku, po krótkim pobycie w Stanach, gdzie pracowałem jako inżynier. Uczyłem języka angielskiego w takich krajach jak Rosja czy Ukraina. Dużą przyjemność sprawia mi uczenie się o językach słowiańskich. Moim hobby jest spacerowanie po górach i lasach, biwaki na łonie przyrody oraz podróżowanie. Lubię także wspinaczkę górską, a zeszłej zimy zdobyłem większość szczytów w Tarach Wysokich w tym Gerlach. Udało mi się również wspiąć na Mont Blanc i Ben Nevis. W weekendy możecie mnie zobaczyć na beskidzkich szlakach.

Kendall Spector

Pochodzę ze słonecznego stanu Kalifornia, a w ostatnim czasie mieszkałam w Londynie. Po kilku latach pracy w finansach  postanowiłam uzyskać kwalifikację nauczyciela CELTA i podążyć za moim prawdziwym marzeniem- uczeniem innych. Dzięki temu łączę to, co tak naprawdę kocham- spotykanie nowych ludzi, poznawanie zawiłości językowych oraz podróżowanie do wielu wspaniałych miejsc, takich jak BielskoJ. W wolnym czasie prowadzę audycję radiową w USA, czytam sporo książek i próbuję uczyć się języka polskiego. Nie mogę się już doczekać, aby poznać moich nowych przyszłych uczniów i odkryć to, co Bielsko ma do zaoferowania.

James Buttenheim

Polskę odwiedziłem już kilka razy i zawsze bardzo mi się tutaj podobało. Niestety pobyty te były krótkie, więc teraz postanowiłem zostać tu na dłużej, aby dowiedzieć się o Polsce jak najwięcej. Pod koniec lata planuję zdobyć Kilimanjaro, więc okoliczne góry będą idealnym miejscem do treningu. Moją pasją jest również uczenie się nowych języków. Zrobię co w mojej mocy, aby opanować język polski, chociaż na tyle, żeby móc przeprowadzić krótką rozmowę. Jeżeli będziecie mieli ochotę poznać parę słów po japoński, chiński czy indonezyjsku, zapraszam… oczywiście po skończonych zajęciach J. Jeśli są jakieś ciekawe festiwale kulturowe lub historyczne, które polecacie, dajcie mi koniecznie znać, abym mógł wziąć w nich udział w trakcie moich podróży po Polsce.

Louise Mitchell

Nazywam się Louise i pochodzę z Portsmouth w Wielkiej Brytanii. Uzyskałam tytuły licencjata na kierunku stosunki międzynarodowe i język niemiecki oraz tytuł magistra z zakresu Pracy Socjalnej, a także kwalifikacje CELTA. Uczyłam dzieci języka angielskiego w Chinach, co było wyzwaniem, ale i fantastycznym doświadczeniem. Kiedy nie uczę, uwielbiam podróżować, czytać i biegać. Obecnie uczę się hiszpańskiego i mam nadzieję, że nauczę się również polskiego.

Jeremy Barchus

Pochodzę z małego miasteczka w Anglii. Jestem absolwentem Uniwersytetu w Surrey, kwalifikacje CELTA uzyskałem w International House London, IHCYLT w International House Bydgoszcz. Przez ostatnie 8 lat uczyłem języka angielskiego w Północnej Polsce, Libanie, Korei Południowej i Sycylii, ucząc dzieci i dorosłych. W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, robić zdjęcia i eksplorować wiejskie miejscowości. W domu uwielbiam oglądać filmy i grać w gry wideo. Niedawno rozpocząłem naukę gry na harmonijce ustnej, mam nadzieję, że kiedyś będę mógł zagrać całą piosenkę!

Henry Ragan

Nazywam się Henry i pochodzę z Reston w Virginii w USA. Ukończyłem aktorstwo w Penn State University, a kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w Teaching House DC. Pracując jako nauczyciel języka angielskiego chcę przybliżyć swoim słuchaczom kulturę anglo-amerykańską, bo dzięki znajomości języka świat nie ma granic w komunikacji i podróżowaniu. W wolnym czasie gram w tenisa, jeżdżę na nartach, chodzę po górach i oczywiście regularnie odwiedzam teatr. Jestem człowiekiem wielu pasji artystycznych, więc jako Wasz nauczyciel pokażę Wam inne spojrzenie na naukę języka angielskiego.

Nasi lektorzy mają kwalifikacje do nauczania angielskiego jako języka obcego


Języka obcego może nauczać tylko osoba z odpowiednim przygotowaniem metodycznym. To właśnie w International House po raz pierwszy dostrzeżono konieczność stosowania odrębnych metod i przygotowania metodycznego, wyodrębniono nauczanie języka angielskiego jako odrębną profesję. Pierwszy na świecie kurs metodyczny dla nauczycieli języka angielskiego był przeprowadzony w 1953 roku w International House w Londynie. Stał się on następnie znany jako Cambridge CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults). Wszyscy nasi lektorzy posiadają co najmniej stopień CELTA (lub odpowiednik).

Doskonalenie zawodowe lektorów


Wiemy, że wysoka jakość naszej oferty edukacyjnej może być osiągnięta tylko poprzez ciągłe doskonalenie i rozwój nauczycieli. Pracą naszych lektorów kieruje dyplomowany  specjalista o wieloletnim doświadczeniu jako metodyk. System regularnych sesji szkoleniowych, wykładów, obserwacji zajęć oraz indywidualnego nadzoru metodycznego daje każdemu lektorowi niezbędne, profesjonalne wsparcie, a także możliwość utrzymywania wysokiego poziomu kompetencji i dalszego ich doskonalenia.

Zdecydowana większość naszych lektorów to lektorzy anglojęzyczni


Są to osoby posiadające wyższe wykształcenie, pozytywnie nastawione do świata i ludzi, otwarte na różnice kulturowe, z entuzjazmem podchodzące do idei nauczania języka angielskiego na świecie. Grupy dla dorosłych na najniższych poziomach zaawansowania mają zajęcia prowadzone w systemie tzw. ‘tandem teaching’, czyli naprzemiennie przez lektora anglojęzycznego i lektora polskiego. Pozostałe grupy nauczane są przez lektorów anglojęzycznych. Wszystkie zajęcia prowadzone są od początku wyłącznie w języku angielskim. Służą temu odpowiednio dobrane i sprawdzone techniki nauczania, które powodują. że zajęcia są bezstresowe i efektywne. Dotyczy to zarówno grup dziecięcych, młodzieżowych, jak i dla osób dorosłych.

Lektorzy naszej szkoły korzystają z doświadczeń i dorobku światowej sieci International House


Nasi lektorzy korzystają z ponadsześćdziesięcioletnich doświadczeń sieci International House, które przekazywane są poprzez system szkoleń, wymianę doświadczeń pomiędzy metodykami szkół oraz możliwość czerpania z bazy zasobów metodycznych IH. Wielu nauczycieli i metodyków naszej sieci to autorzy znanych podręczników i klasycznych już publikacji, np. Think First Certificate, Think Ahead to FC, FC Gold i Advanced Gold, czy też takich bestsellerów jak “Cutting Edge”, “Choice”, “Headway” lub “English Language Teaching”. Współpracują z czołowymi wydawnictwami: Cambridge University Press, Oxford University Press i Pearson Education Longman.

Nasi lektorzy starannie planują zajęcia


Lektorzy w International House Integra bardzo starannie przygotowują się do zajęć poprzez planowanie i przygotowywanie materiałów dodatkowych.

Wśród naszych lektorów są egzaminatorzy Cambridge Assesment English


Uczestniczą oni w przeprowadzaniu egzaminów University of Cambridge (KET, PET, FCE, CAE, CPE).