Kadra Nauczycielska

"Being English is not enough"(Nie wystarczy być Anglikiem)


John Haycraft, The Times Educational Supplement
July 8 , 1996

Nasi lektorzy mają kwalifikacje do nauczania angielskiego jako języka obcego


Języka obcego może nauczać tylko osoba z odpowiednim przygotowaniem metodycznym. To właśnie w International House po raz pierwszy dostrzeżono konieczność stosowania odrębnych metod i przygotowania metodycznego, wyodrębniono nauczanie języka angielskiego jako odrębną profesję. Pierwszy na świecie kurs metodyczny dla nauczycieli języka angielskiego był przeprowadzony w 1953 roku w International House w Londynie. Stał się on następnie znany jako Cambridge CELTA (Certificate in English Language Teaching to Adults). Wszyscy nasi lektorzy posiadają co najmniej stopień CELTA (lub odpowiednik).

Doskonalenie zawodowe lektorów


Wiemy, że wysoka jakość naszej oferty edukacyjnej może być osiągnięta tylko poprzez ciągłe doskonalenie i rozwój nauczycieli. Pracą naszych lektorów kieruje dyplomowany  specjalista o wieloletnim doświadczeniu jako metodyk. System regularnych sesji szkoleniowych, wykładów, obserwacji zajęć oraz indywidualnego nadzoru metodycznego daje każdemu lektorowi niezbędne, profesjonalne wsparcie, a także możliwość utrzymywania wysokiego poziomu kompetencji i dalszego ich doskonalenia.

Zdecydowana większość naszych lektorów to lektorzy anglojęzyczni


Są to osoby posiadające wyższe wykształcenie, pozytywnie nastawione do świata i ludzi, otwarte na różnice kulturowe, z entuzjazmem podchodzące do idei nauczania języka angielskiego na świecie. Grupy dla dorosłych na najniższych poziomach zaawansowania mają zajęcia prowadzone w systemie tzw. ‘tandem teaching’, czyli naprzemiennie przez lektora anglojęzycznego i lektora polskiego. Pozostałe grupy nauczane są przez lektorów anglojęzycznych. Wszystkie zajęcia prowadzone są od początku wyłącznie w języku angielskim. Służą temu odpowiednio dobrane i sprawdzone techniki nauczania, które powodują. że zajęcia są bezstresowe i efektywne. Dotyczy to zarówno grup dziecięcych, młodzieżowych, jak i dla osób dorosłych.

Lektorzy naszej szkoły korzystają z doświadczeń i dorobku światowej sieci International House


Nasi lektorzy korzystają z ponadsześćdziesięcioletnich doświadczeń sieci International House, które przekazywane są poprzez system szkoleń, wymianę doświadczeń pomiędzy metodykami szkół oraz możliwość czerpania z bazy zasobów metodycznych IH. Wielu nauczycieli i metodyków naszej sieci to autorzy znanych podręczników i klasycznych już publikacji, np. Think First Certificate, Think Ahead to FC, FC Gold i Advanced Gold, czy też takich bestsellerów jak “Cutting Edge”, “Choice”, “Headway” lub “English Language Teaching”. Współpracują z czołowymi wydawnictwami: Cambridge University Press, Oxford University Press i Pearson Education Longman.

Nasi lektorzy starannie planują zajęcia


Lektorzy w International House Integra bardzo starannie przygotowują się do zajęć poprzez planowanie i przygotowywanie materiałów dodatkowych.

Wśród naszych lektorów są egzaminatorzy Cambridge Assesment English


Uczestniczą oni w przeprowadzaniu egzaminów University of Cambridge (KET, PET, FCE, CAE, CPE).


Poznaj naszych nauczycieli

Elżbieta Chudoba – Dyrektor Metodyczna

Jestem absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu. Posiadam certyfikaty Cambridge English Language Assessment: Celta, Young Learners Extension to Celta oraz Delta ze specjalizacja z zakresu kursów egzaminacyjnych. Doświadczenie zawodowe zdobywałam zarówno w kraju (Poznań, Kraków) jak i za granica (Hiszpania, Turcja, UK). Regularnie wyjeżdżam do Wielkiej Brytanii, gdzie nauczam na kursach letnich. Prowadzę także kursy i szkolenia dla nauczycieli języka angielskiego oraz biorę częsty udział w konferencjach metodycznych. Moje zawodowe zainteresowania obejmują motywacje w nauczaniu i wykorzystanie bajek w procesie dydaktycznym. W czasie wolnym uwielbiam podróże, czytanie i spędzanie czasu z bliskimi. Z IH Bielsko-Biała jestem związana od 2014.

Agnieszka Pochopień

Jestem absolwentką Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, gdzie ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia angielska – specjalizacja nauczycielska. Odbyłam także następujące kursy: Cambridge CELTA, IH CYLT, IH Language Awareness Course oraz kurs tłumaczeniowy w Sosnowcu. Doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego zdobywałam w Polsce i Anglii. Od zawsze lubiłam język angielski, dlatego cieszę się, że mogę połączyć swoją pasję z pracą, którą wykonuję. W wolnych chwilach lubię obejrzeć dobry film i uczyć się języków obcych. Do moich zainteresowań należą także fonetyka i fonologia języka angielskiego.

Chris Walker

Właśnie rozpoczyna się mój dziesiąty rok pracy w International House w Bielsku-Białej. Przez te wszystkie lata poznałem setki studentów, uczyłem też na wielu poziomach zaawansowania. Jestem szczęściarzem, gdyż uczenie nadal sprawia mi tę sama przyjemność co na początku. W szczególności lubię prowadzić zajęcia w grupach egzaminacyjnych, które są moją specjalnością. Gdy pojawiają się wyniki z sesji egzaminacyjnej, w której moi studenci brali udział, jestem równie podekscytowany i poddenerwowany jak oni. Wolny czas spędzam z żoną i dwiema córkami oraz piszę, a moje prace zostały opublikowane w kilku miejscach.

Danuta Sewera

Od ukończenia filologii angielskiej w latach 90-tych, całe moje dorosłe życie związane jest z uczeniem języka angielskiego. Przez wiele lat byłam związana z Cieszynem i tamtejszym Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych. Uczyłam też różne grupy wiekowe na kursach językowych. Od wielu lat współpracuję z International House w Bielsku-Białej jako ustna egzaminatorka z ramienia Cambridge Assessment English. Ostatnie trzy lata spędziłam w Japonii ucząc języka angielskiego na uniwersytecie i próbując uczyć się japońskiego. Mam zamiar kontynuować przygodę z japońskim i mam nadzieję, że uda się wytrwać w tym postanowieniu. Z pobytu w Japonii pozostało uwielbienie zielonej herbaty, tamtejszych ogrodów i nowa fascynacja sztuką Kōdō – czyli japońskimi kadzidełkami. Poza tym lubię gotować i eksperymentować z kuchniami świata.

Alex Tieanu

Pochodzę z Transylwanii w Rumunii, ale mieszkałam w Austrii, Niemczech i ostatnio w Wielkiej Brytanii. Z wykształcenia jestem historykiem z tytułem doktora w dziedzinie stosunków międzynarodowych i europeistyki, W 2014 roku przeniosłam się do Wielkiej Brytanii, a w 2015r. uzyskała certyfikat CELTA i od tego czasu uczę języka angielskiego. Rozpoczynam już drugi rok pracy w IH Bielsko, jestem podekscytowana na kolejny rok pełen wyzwań i poznania nowych słuchaczy! W Wolnym czasie lubię podróżować i poznawać nowe kultury oraz miejsca, lubię też wędrówki piesze oraz czytanie.

Nicholas Żelazek

Pochodzę z Chicago, gdzie ukończyłem studia na wydziale mechaniczno - technologicznym. Jednak swoje powołanie odnalazłem w uczeniu języka angielskiego i po uzyskaniu certyfikatu CELTA zostałem jego nauczycielem. Najpierw przez dwa lata pracowałem w Rosji, następnie przez rok w IH Bielsko, po czym wyruszyłem na Ukrainę. Teraz zaczynam już drugi rok w Bielsku-Białej. Moje hobby to wspinaczka górska (moim największym marzeniem jest zdobycie Korony Ziemi), motocykle, piesze wędrówki oraz podróżowanie.

Tara Deakin

Nazywam się Tara Deakin. Bardzo lubię uczyć i staram się na bieżąco rozwijać swoje umiejętności jako nauczyciel. Właśnie ukończyłam pierwszą część kursu DELTA (Diploma in Teaching English of Speakers of Others Languages) i w niedalekiej przyszłości chciałabym ukończyć drugą i trzecią część. Zdecydowałam się przyjechać do Bielska i rozpocząć współpracę ze szkołą IH, ponieważ bardzo lubię prace z dziećmi. Dodatkowo piękno położenia Waszego miasta, mam nadzieję, że pozwoli mi odpocząć od zgiełku i hałasu Bangkoku, w którym ostatnio mieszkałam. Wolny czas spędzam aktywnie; dużo spaceruję, jeżdżę na rowerze. Aktualnie uczę się również grać na gitarze, bo bardzo lubię słuchać muzyki na żywo. Interesuje mnie również historia Polski i nie mogę doczekać się, aby poznać bliżej Wasz kraj, nowych przyjaciół i spróbować nauczyć się mówić po polsku.

Maisie Green

Zdecydowałam się przyjechać do Bielska ponieważ bardzo lubię podróżować. Uwielbiam poznawać nowe miejsca i uczyć się obcych języków. Nauczając angielskiego mogę realizować swoje marzenia, czyli podróżować i spotykać ciekawych ludzi na różnych krańcach świata. Po ukończeniu studiów na Uniwersytecie w Brighton pojechałam do Japonii, gdzie przez rok uczyłam angielskiego. Po powrocie z tej dalekiej wyprawy zdałam sobie sprawę, że jest mnóstwo pięknych i wspaniałych miejsc, które są całkiem niedaleko, wręcz na wyciągnięcie ręki. W wolnym czasie uwielbiam wspinać się po górach, a w zimie mam zamiar przetestować okoliczne stoki narciarskie.

Ryan Carlton

Nazywam się Ryan i pochodze ze Szkocji. Zdecydowałem się przyjechać do Polski, bo wiele dobrego słyszałem o Waszym kraju. Uwielbiam uczyć angielskiego ponieważ każdy dzień pracy nauczyciela jest wyjątkowy i niepodobny do siebie, a kontakt ze słuchaczamii w wieku 5 czy 50 lat daje mi mnóstwo energii i satysfakcji. W wolnym czasie dbam bardzo o swoją kondycję i formę. Jestem zapalonym kibicem piłkarskim, a podczas pobytu w Bielsku do uprawianych przeze mnie sportów zamierzam dołączyć narciarstwo, którego nigdy nie próbowałem. Potrafię również żonglować, z czego jestem bardzo dumny.

Trevor Young

Nazywam się Trevor Young i dołączam do zespołu nauczycieli w IH Bielsko od nowego roku szkolnego. Uczenie to dla mnie fantastyczny zawód, dzięki któremu mogę pracować z ludźmi z różnych stron świata. Pochodzę z USA, a dokładnie z Virginii – jednego z bardziej zielonych stanów w USA. Zdeycydowałem się przyjechać do Bielska ponieważ bardzo podoba mi się ono jako miasto, jego infrastruktora, zabudowa oraz jego okolica. Już nie mogę doczekać się kiedy wyruszę na górskie szlaki turystyczne oraz kiedy spadnie śnieg, bo wówczas po raz pierwszy zamierzam założyć narty. Lubię czytać i znam Waszego “Wiedźmina” dlatego również zamierzam uczyć sie polskiego, żeby poznać kolejne dzieła Waszej literatury.

Verdell Brooken-Capps

Mam na imię Verdell, ale możecie do mnie mówić Verdy. Pochodze z Chicago w USA. Jestem wykwalifikowanym nauczycielem języka angielskiego, posiadam certyfikat CELTA, który uprawnia do nauczania języka angielskiego obcokrajowców, ukończyłam również kurs CYLT pozwalający nauczać angielskiego małe dzieci oraz MA in TESOL, które uzyskałam w King’s College w Londynie. Uczyłam w Wietnamie, gdzie moimi sudentami były dzieci i młodzież reprezentujące bardzo różny poziom znajomości języka. Pracowałam również jako wolontariuszka ucząc angielskiego w Afryce i Europie. Uwielbiam zakupy, videoblogi, śpiew i podróże. Nie mogę sie już doczekać mojego przyjazdu do Bielska. Ciekawa jestem kim będą moi nowi słuchacze oraz z niecierpliwością czekam na moje pierwsze lekcje, kiedy to będę mogła pomóc rozwijać Wasze umiejętności językowe.

Marjorie Frick

Nazywam się Marjorie. Zdecydowałam się dołączyć do IH Bielsko z dwóch powodów. Po pierwsze ponieważ Wasza szkoła oferuje bogaty program szkoleń i wsparcie dla swoich nauczycieli. Po drugie, bo lubię uczyć, uwielbiam pracę z ludźmi, która wyzwala we mnie kreatywność. Wcześniej uczyłam angielskiego w Birmie, co było ogromnym wyzwaniem, ale dało mi mnóstwo satysfakcji. W wolnym czasie chciałabym poznać historię Waszego kraju i nauczyć się choć trochę języka polskiego oraz pozwiedzać piękne okolice. Dorastałam w pobliżu Alp zatem nie mogę doczekać się zimy i szaleństwa na nartach. Uwielbiam również malować i nie mogę doczekać się spacerów, które zainspirują mnie do powstania kolejnych moich prac. Aktualnie pracuję nad moim własnym projektem książki dla dzieci, którą chciałabym samodzielnie napisać i zilustrować.

Michael “Mike” Connolly

Nazywam się Michael “Mike” Connolly i jestem nauczycielem angielskiego nie tylko z zawodu, ale przede wszystkim z zamiłowania i już nie mogę doczekać się, aż tą pasją podzielę się z Wami. Jako zapalony podróżnik łączę chęć uczenia języka angielskiego z możliwościami zwiedzania świata. Bielsko przyciągnęło mnie z kilku powodów: piękna, górska okolica, zalesione doliny, architektura przypominająca mały Wiedeń – tego nie można sobie odpuścić. W wolnym czasie uwielbiam górskie wędrówki, w zimie narty. Jestem też kibicem piłkarskim. Mam nadzieję znaleźć pub, w którym będę mógł śledzić na żywo poczynania mojej ulubionej drużyny Arsenal FC. Gram też na gitarze. Może spotkacie mnie kiedyś grającego w jakiejś przemiłej restauracji.

Zuzanna Szatanik

Uczę angielskiego od ponad dwudziestu lat i zawsze staram się współpracować z najlepszymi szkołami językowymi. Jakość kształcenia jest dla mnie najważniejsza. Bardzo lubię pracę z ludźmi z różnych środowisk, w różnym wieku i stopniu zaawansowania. Jednocześnie pracuję na uniwersytecie, gdzie wykładam literaturę i kulturę amerykańską i kanadyjską. Staram się też regularnie podróżować do Kanady – w Edmonton, moim ulubionym kanadyjskim mieście, byłam już siedem razy. Do swoich osiągnięć mogę pewnie zaliczyć doktorat i opublikowaną książkę. W wolnym czasie – a nie mam go zbyt wiele – czytam powieści, gotuję wegańskie zupy, rysuję i zajmuję się swoimi zwierzętami (mieszka ze mną pięć kotów i pies). Staram się też w każdy weekend wejść na Magurkę (mają tam świetne placki ziemniaczane).

Becca Schwer

Nazywam się Becca i jestem nauczycielem angielskiego od 6 lat. Pochodzę z USA, ale ostanie 5 lat spędziłam pracując w Japonii. Bardzo lubię podróżować, poznawać nowe kraje i ich kulturę, ale najbardziej lubię próbować specjałów lokalnej kuchni. Wolny czas spędzam na górskich wędrówkach albo siedząc w domu z dobrą książką i gorącą herbatą.

Emily Kustanbauter

Nazywam się Emily. Zdecydowałam się przyjechać do Waszej placówki i dołączyć do zespołu nauczycieli, bo Wasza szkoła cieszy się bardzo dobrą opinią oraz zapewnia wysoką jakość nauczania. Nauczanie angielskiego jest moją wielką pasją, ponieważ dzięki temu mam kontakt z ludźmi w różnym wieku, poznaję ich kraj i kulturę. Kiedy nie uczę lubię spędzać czas gotując, czytając, malując, ale przede wszystkim zwiedzając. Musze się pochwalić, ze jeśli chodzi o gotowanie to zdobyłam tytuł Master of Italian Cuisine jako efekt ukończeniu trzymiesięcznego programu telewizyjnego w południowych Włoszech.