AKTUALNIE WSZYSTKIE ZAJĘCIA GRUPOWE I INDYWIDUALNE PROWADZIMY ONLINE PRZY WYKORZYSTANIU PLATFORMY ZOOM.

INSTRUKCJA UŻYWANIA PROGRAMU ZOOM

Zoom to program, który pozwala się na zdalne komunikowanie się użytkowników z różnych miejsc.  Wybraliśmy go do prowadzenia naszych lekcji, bo jest prosty, czytelny, a daje mnóstwo możliwości.

BARDZO WAŻNE !!

  1. Program może być zainstalowany na laptopie, komputerze stacjonarnym, ewentualnie tablecie lub smartphonie (korzystanie z zajęć online na ostatnich dwóch urządzeniach daje mniejsze możliwości dla słuchacza) – ważne, aby urządzenie było wyposażone w działającą kamerę i mikrofon.
  2. Potrzebny będzie stabilny dostęp do Internetu
  3. Zeszyt, podręczniki, piórnik – to będą normalne zajęcia.

Przed pierwszą lekcją:

1. Kliknij w link przesłany przez nas na Twój adres mailowy;  zabierze Cię on do strony zoom.us , gdzie należy pobrać aplikację Zoom. Jeśli instalację przeprowadzamy na smartfonie po kliknięciu w link należy przejść do sklepu Google Play lub AppStore.

2. Należy zaakceptować pliki cookies i wyrazić zgodę na używanie przez aplikację mikrofonu  i kamery.

3. Następnie należy dołączyć do spotkania klikając „Join meeting” . Zostaniemy poproszeni o  podanie ID meetingu – również otrzymaliście go Państwo w mailu od nas.

4. Należy sprawdzić czy zarówno mikrofon jak i kamera są aktywne (obie ikony znajdują się w lewej, dolnej części okna programu). Warto skorzystać z przetestowania mikrofonu, by mieć pewność, że nauczyciel będzie nas słyszał.

5. I gotowe – zaczynamy!

Dodatkowe informacje:

1. Zajęcia będą rozpoczynały się o zwykłej porze (dni i godziny zajęć nie ulegają zmianie) i prowadzone będą przez dotychczasowego lektora, ale prosimy Państwa, aby instalację programu na sprzęcie przeprowadzić już teraz, a logowanie do wirtualnej klasy rozpocząć minimum 15 minut przed rozpoczęciem zajęć. Dlaczego – jeśli wystąpią jakieś problemy techniczne prosimy o kontakt z recepcją szkoły. Szkoła obsługiwana jest przez 3 linie telefoniczne – jeśli o tej samej porze kilkanaście osób zacznie dzwonić z pytaniem jak się zalogować, nie będziemy w stanie Państwu od razu pomóc. Oto numery na które można dzwonić : 33 822 33 30, 33 822 33 31 lub w przypadku problemów z połączeniem prosimy wysłać sms na nr 514 752 620 z podaniem imienia i nazwiska słuchacza. Oddzwonimy wg kolejności zgłoszeń.

WAŻNE – w przypadku grup dziecięcych, jeśli jest taka możliwość prosimy, aby podczas lekcji towarzyszyła dziecku osoba dorosła, na okoliczność problemów technicznych (np. wyłączenie dźwięku, kamery, przypadkowe kliknięcie, które może spowodować np. zminimalizowanie obrazu).

Prowadzenie zajęć online to wielkie wyzwanie dla nauczycieli, ale również fantastyczne, nowe doświadczenie zarówno dla dzieci, młodzieży jak i naszych dorosłych słuchaczy. Dziś wszyscy uczymy się razem. Dziękujemy za Wasze zaufanie, a poniżej prezentujemy prace, które powstają podczas zajęć online w naszych grupach.