W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 ZAJĘCIA GRUPOWE I INDYWIDUALNE PROWADZIMY RÓWNIEŻ ONLINE PRZY WYKORZYSTANIU PLATFORMY ZOOM.

Zoom to program, który pozwala się na zdalne komunikowanie się użytkowników z różnych miejsc.  Wybraliśmy go do prowadzenia naszych lekcji, bo jest prosty, czytelny, a daje mnóstwo możliwości.

Program może być zainstalowany na laptopie, komputerze stacjonarnym, ewentualnie tablecie lub smartphonie (korzystanie z zajęć online na ostatnich dwóch urządzeniach daje mniejsze możliwości dla słuchacza) – ważne, aby urządzenie było wyposażone w działającą kamerę i mikrofon.

Potrzebny jest jeszcze tylko stabilny dostęp do Internetu oraz zeszyt, podręczniki, piórnik – to będą normalne zajęcia.

Przed pierwszą lekcją:

1.  Należy pobrać aplikację Zoom. Jeśli instalację przeprowadzamy na smartfonie po kliknięciu w link należy przejść do sklepu Google Play lub AppStore.

2. Należy zaakceptować pliki cookies i wyrazić zgodę na używanie przez aplikację mikrofonu  i kamery.

3. Następnie należy dołączyć do spotkania klikając „Join meeting” . ID meetingu i hasło otrzymujecie od nas.

4. Należy sprawdzić czy zarówno mikrofon jak i kamera są aktywne (obie ikony znajdują się w lewej, dolnej części okna programu).

5. I gotowe – możemy zaczynać!

W drugim semestrze poprzedniego roku szkolnego wszystkie zajęcia grupowe i indywidualne prowadziliśmy zdalnie poprzez Zoom. W opinii naszych słuchaczy, którzy podjęli z nami to wyzwanie, to była bardzo dobra decyzja. Program sprostał oczekiwaniom zarówno nauczycieli jak i uczniów na tyle, że od tego roku szkolnego do naszej oferty na stałe wchodzą zajęcia online, zarówno grupowe jak i indywidualne.Szczegółowych informacji o grafiku grup online udziela biuro szkoły telefonicznie lub mailowo 33 822 33 30 lub bielsko@ih.com.pl