Renoma

Szkoła IH Bielsko-Biała cieszy się opinią jednej z najlepszych szkół w rejonie Podbeskidzia. Utworzona w 1993 roku niezmiennie od 29 lat uczy języka angielskiego. Do tej pory wykształciła już ponad 15 tysięcy słuchaczy: począwszy od dzieci, których rodzicom zależy na najwyższym poziomie i skuteczności nauczania – po młodzież i osoby dorosłe, które chcą szybko przełamać bariery językowe i dobrze przygotować się do międzynarodowych egzaminów. Doskonałe wyniki osiągane przez słuchaczy szkoły, ciągły napływ nowych studentów i stale powiększające się grono osób kontynuujących naukę świadczą o wysokiej skuteczności nauczania.

Szkoła IH Bielsko-Biała wyróżnia się nowoczesnym budynkiem zaprojektowanym i wybudowanym, aby stworzyć komfortowe warunki do nauki. Do dyspozycji słuchaczy pozostaje 14 wygodnych i przestronnych sal lekcyjnych. Na parterze mieści się recepcja oraz otwarta przestrzeń, w której rodzice mogą czekać na swoje dzieci. W całym budynku można korzystać z internetu. Dodatkowym atutem szkoły są bezpłatne miejsca parkingowe.

Międzynarodowa sieć

Jako część międzynarodowej organizacji szkoła podlega regularnym inspekcjom i wizytacjom. Jedynie pozytywna opinia wizytatorów z Londynu daje możliwość pozostania w międzynarodowej sieci IH, czerpania z doświadczeń sztabu najlepszych specjalistów i prawo do posługiwania się nazwą International House.

Egzaminy Cambridge English Qualifications - Preparation Centre

Nasza szkoła posiada status Centrum Przygotowującego do egzaminów Cambridge English Qualification i jest partnerem Autoryzowanego Centrum Egzaminacyjnego Cambridge English PL277 umożliwiając uzyskanie renomowanych, uznawanych na całym świecie certyfikatów znajomości języka angielskiego.

Placówka oświatowa

Szkoła Językowa International House jest placówką oświatową wpisaną do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Miasto Bielsko-Biała.

Szkoła International House jest Organem ProwadzącymPrzedszkole Anglojęzyczne "First Steps" oraz Dwujęzyczną Szkołę Podstawową "Primary Steps"

Od 2002 roku prowadzimy jedyne na Podbeskidziu Anglojęzyczne Przedszkole “First Steps”, w którym zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez wykwalifikowaną kadrę anglojęzyczną i polską. Nasza propozycja skierowana jest do rodziców, którzy chcą, by ich dzieci jak najwcześniej podjęły naukę języka angielskiego – w sposób, który nie stanowi nadmiernego obciążenia i oparty jest na zabawie.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Primary Steps” powstała z myślą o zapewnieniu naturalnej kontynuacji edukacji dwujęzycznej, prowadzonej od 2001 roku w Przedszkolu Anglojęzycznym „First Steps”. Stanowi propozycję zarówno dla wychowanków naszego przedszkola, jak i uczniów nie znających języka angielskiego, a których rodzice chcieliby, aby ich pociechy uczone były dwujęzycznie.