O szkole

Renoma


Szkoła IH Bielsko-Biała cieszy się opinią jednej z najlepszych szkół w rejonie Podbeskidzia. W roku 2018 szkoła obchodziła 25-lecie swojej działalności. Do tej pory wykształciła już ponad 13 tysięcy słuchaczy: począwszy od dzieci, których rodzicom zależy na najwyższym poziomie i skuteczności nauczania – po młodzież i osoby dorosłe, które chcą szybko przełamać bariery językowe i dobrze przygotować się do międzynarodowych egzaminów. Doskonałe wyniki osiągane przez słuchaczy szkoły, ciągły napływ nowych studentów i stale powiększające się grono osób kontynuujących naukę świadczą o wysokiej skuteczności nauczania.

Szkoła IH Bielsko-Biała wyróżnia się nowoczesnym budynkiem zaprojektowanym i wybudowanym, aby stworzyć komfortowe warunki do nauki. Do dyspozycji słuchaczy pozostaje 14 wygodnych i przestronnych sal lekcyjnych. Na parterze mieści się recepcja, kawiarenka i hol, gdzie studenci IH mają możliwość korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Dodatkowym atutem szkoły są bezpłatne miejsca parkingowe.

Międzynarodowa sieć


Jako część międzynarodowej organizacji szkoła podlega regularnym inspekcjom i wizytacjom. Jedynie pozytywna opinia wizytatorów z Londynu daje możliwość pozostania w międzynarodowej sieci IH, czerpania z doświadczeń sztabu najlepszych specjalistów i prawo do posługiwania się nazwą International House.

Centrum Egzaminacyjne Cambridge English Language Assesment


Od roku 2006 nasza szkoła jest Centrum Egzaminacyjnym Cambridge English Language Assesment i przeprowadza egzaminy University of Cambridge ESOL Examinations, umożliwiając uzyskanie renomowanych, uznawanych na całym świecie certyfikatów znajomości języka angielskiego.

Cambridge English Language Assessment Authorised Centre

Szkoła International House jest Organem ProwadzącymPrzedszkole Anglojęzyczne "First Steps" oraz Dwujęzyczną Szkołę Podstawową "Primary Steps"


Od 2002 roku prowadzimy jedyne na Podbeskidziu Anglojęzyczne Przedszkole “First Steps”, w którym zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez wykwalifikowaną kadrę anglojęzyczną i polską. Nasza propozycja skierowana jest do rodziców, którzy chcą, by ich dzieci jak najwcześniej podjęły naukę języka angielskiego – w sposób, który nie stanowi nadmiernego obciążenia i oparty jest na zabawie.

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa „Primary Steps” powstała z myślą o zapewnieniu naturalnej kontynuacji edukacji dwujęzycznej, prowadzonej od 2001 roku w Przedszkolu Anglojęzycznym „First Steps”. Stanowi propozycję zarówno dla wychowanków naszego przedszkola, jak i uczniów nie znających języka angielskiego, a których rodzice chcieliby, aby ich pociechy uczone były dwujęzycznie.